Predsednik ističe da želimo zemlju koja razlike traži na izborima.
- Pogledajte svoje roditelje. Kolike su im bile plate i penzije pre, a kakve su danas? Kako su vam živeli bake i deke? Da li je kurs dinara bio stabilan? Nije bio još od Prvog svetskog rata, a sada je stabilan već 14 godina. Ništa se ne podrazumeva, baš kao ni mir i sloboda. Slobodu i nezavisnost koju danas imamo ljudi uzimaju zdravo za gotovo. Morate da imate mnogo znanja i hrabrosti da izbegnete sankcije i osude i da sačuvate stabilnost. Glavni razlog da dođete jeste to što mi ne širimo mržnju niti osvetu. Izbori će biti teški, ali verujem u snagu ljudi. Istraživanja nisu loša, dobili smo ih preksinoć i analizirali, bolje je nego što je bilo, ali ja nikad nisam zadovoljan - to je ta moja želja da uvek nešto unapredim.
Vučić ističe da većinski deo Srbije ipak veruje da država ide u dobrom pravcu.
- Lako je biti protiv nečega. Ovi ljudi su prihvatili da budu prokazani, ali oni ne brinu zbog toga, jer imaju nešto u šta veruju. Drugi bi Srbiju urušili neverovatnom brzinom. Treba da verujete u nešto pozitivno i da ne mrzite nikoga.
Predsednik je naveo da u danima pred nama Srbija potpisuje veoma važan ugovor.
- Potpisujemo ugovor o završetku radova na Hramu Svetog Save, a posle ostaje samo održavanje. Unutrašnjost Hrama biće jedna od najlepših. Pred nama su intenzivni i naporni dani...
Pedsednik je rekao da će skup 27. juna biti mogućnost da se pokaže sloga ljudi.
- Napravićemo lep spektakl ljudi sa idejom, koji ne mrze nikoga. Biće igrališta, igraonica i raznih sadržaja za decu.Predsednik je rekao da će narednih dana biti predstavljen novi paket.
Vučić je otkrio da se spremaju povišice.
- U ponedeljak ćemo najkonkretnije pričati o merama. Da pomognemo siromašnijima, verujem da će ljudi biti zadovoljni. Verujem da će penzije mnogo da rastu, ali i plate. U subotu ćemo otkriti pod kojim imenom idemo na izbore i kako jedna reč može da ima više značenja... Znamo šta su radili i kroz šta ste morali da prođete, ali moramo da pružimo ruku i da napravimo razliku između pristojne Srbije i onih koji su širili podele.
Aleksandar Vučić, predsednik Srbije, je na početku pozdravio sve građane koji su peške krenuli ka Beogradu.
Predsednik je građane pitao da li su gladni, žedni i da li im je nešto potrebno, kao i kako protiče njihovo putovanje.
- Vodite računa, ne žurite nigde, odmorite se. Bolje je da idete rano ujutru, da izbegnete najveću vrućinu. - rekao je Vučić.
Komentari (27)